טיפול ברפואה סינית - שאלות ותשובות

שלום יעל. כאבים מפריצת דיסק יכולים להיות קשים ביותר ומפריעים לנהל אורח חיים תקין.
לרפואה הסינית יש כלים מגוונים לסייע במקרים כמו פריצת דיסק, ובכלל כאבי הקשורים לבעיות שלד ומפרקים. במסגרת הטיפול אני קודם כל מאבחן את מקור הבעיה ונעזר בחומרים הרפואיים הקיימים כמו צילום רנטגן וכיו״ב.
לאחר מכן אני מרגיש את האזור, ואחריו עיסוי עם טווינא שמחמם את האיזור. העיסוי גם מרגיע ומאזן את הגוף. כשאני מרגיש שהמטופל רגוע, אני בד״כ עובר לטיפול באמצעות דיקור סיני.
כמות הטיפולים היא בהתאם למצב המטופל ולתגובת הגוף לטיפולים. בד״כ תחול הטבה לאחר 2-3 טיפולים.
הטיפול מאפשר הקלה בכאבים וחזרה לשגרה.
אני כאן בכל שאלה נוספת,
ג׳ק

אלרגיות זו תופעה שמעידה על הצטברות של חום בתוך הגוף וצריך לאבחן את שורש הבעיה – מה יוצר את החום בגוף, שהגוף מגיב באלרגיה. זה יכול להיות מתזונה לא נכונה (למשל עודף חריף או עודף מתוק), זה יכול להיות הורמונלי, זה יכול להיות מלחץ או סטרס.
הטיפול כמו תמיד מתחיל מאיבחון ואיתור שורש הבעיה. לאחר מכן דיקור בשילוב המלצות לתזונה יכול מאוד לשפר את המצב, לאזן את הגוף ולהעלים את האלרגיה.
מה שאת מתארת לגבי אימך, זו רגישות שיש לה שחוזרת על עצמה. הטיפול ברפואה סינית מאוד מייצב ומשפר אך מומלץ לתחזק ולחזור עליו לפחות אחת לחודשיים לתחזוקה כדי שהמצב לא יחזור על עצמו.
אני כאן בכל שאלה נוספת,
ג׳ק

קודם כל אפשר להקל משמעותית על מיגרנות באמצעות הרפואה הסינית.
מיגרנות היא תופעה שיכולה לנבוע מסיבות שונות: מחסור בשינה, בעיות הורמונליות, אכילה לא נכונה, שתית אלכוהול, תרופות כמו גלולות ועוד. סטרס יכול מאוד להשפיע, אין מספיק חמצן בגוף וכתוצאה מזה הגוף מתכווץ ומגיב במיגרנה.
הרפואה הסינית מחזירה את האיזון לגוף, מחזירה את הנשימה החמצן לגוף. לשמחתי יש הצלחה מרובה בטיפולים במיגרנות, מרבית האנשים מעידים על שיפור משמעותי עד כדי העלמות התופעה. כמובן שלמטופל יש בכך חלק, לעיתים נדרש שילוב של תזונה נכונה ואורח חיים מאוזן יותר.
אני כאן בכל שאלה נוספת,
ג׳ק

האקנה זו תופעה שמתרחשת במיוחד בגיל ההתבגרות בעוצמות משתנות מאחד לשני. כפי שאת מתארת נשמע שהבת שלך סובלת מאוד מהפצעים ורצוי לעזור לה כמה שיותר מהר.
האקנה מושפע מאוד מחוסר איזון הורמונלי (לכן בגיל ההתבגרות התופעה במלוא עוצמתה) ולצד זה מושפע גם מתזונה ואורח חיים.
הדיקור יכול להקל על חוסר האיזון ההורמונלי. לעיתים במצבים חמורים אני ממליץ לשלב את הטיפול הקונבנציונלי לצד הדיקור. כמו כן אני ממליץ על תזונה עם כמה שפחות מתוקים כמו שוקולד.
הדיקור יעזור להזרים את האנרגיה והזרימה הטובה (צ׳י) וימנע היווצרות של פצעונים חדשים.
מוזמנת לפנות אליי לפירוט נוסף.
בהצלחה,
ג׳ק

שלום רמי, התופעה שאתה מתאר ידועה בקרב הייטקיסטים ואנשי מחשבים. תנוחת החזקת העכבר עלולה לייצר דלקת במקום.
אז מה עושים? יש טיפול פשוט בדיקור ומסאז׳ טווינא. אני מאבחן מאיפה מגיעה הבעיה – לפעמים המרפק הוא רק התוצאה ושורש הבעיה במקום אחר (למשל בצוואר). יכולה להיות חסימה מכיוון הצוואר שהתוצאה שלה בעיה במרפק. ברגע שאני מזהה את שורש הבעיה ומטפל, התופעה חולפת. יש לי ניסיון רב בתחום זה ואשמח לסייע.
תודה,
ג׳ק.

שלום גל, קודם כל אני מבין אותך שכספורטאית הדבר שהכי תרצי הוא לחזור לשחק ולהתאמן (גם אני ספורטאי)… בקשר לשאלתך, כאבי גב תחתון הם תופעה שכיחה גם בקרב ספורטאים אבל לא רק. צריך לזהות את מקור הכאב האם הוא מגב תחתון או מרגל או ממקום אחר בגוף (אפילו הצוואר יכול להשפיע). לאחר מכן טיפול בדיקור ובעיסוי נחשב מאוד יעיל במקרים האלה והתוצאות יחסית מהירות. אני מזמין אותך לדבר איתי ולהגיע לאבחון וטיפול.
בהצלחה,
ג׳ק.

יש לכם שאלה לג'ק?